Hi-Fi Studio Panský Dvůr

Hi-Fi Studio Panský Dvůr
Aequo Audio

Aequo Audio
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text

Aequo Audio je výsledkem spolupráce šesti přátel, kteří se v roce 2012 rozhodli založit si v Eindhovenu vlastní společnost. Každý z nich se přitom zabývá něčím jiným od mechanického designu, přes elektronické či akustické inženýrství až po práci se dřevem, grafický design nebo marketing.  

Aequo Audio sídlí v Eindhovenu, odkud také pochází všichni jeho zakladatelé. Sídlo firmy stejně jako společný původ nejsou v případě Eindhovenu náhodou. Město ležící nedaleko hranice s Německem se nachází v oblasti zvané Brainport, která je označována za jeden z nejrozvinutějších technologických regionů na světě. Počátky zdejší tradice vývoje a inovací se datují od konce 19. století, kdy v Eindhovenu založil svou první továrnu Gerard Philips. Tehdy si pravděpodobně nedokázal představit, že stál na začátku jednoho z evropských technologických hubů. Philips kromě své továrny založil také středisko pro výzkum fyziky zvané NatLab, jehož pozdější nástupce High Tech Campus ztělesňuje kontinuitu dlouholeté tradice technologického výzkumu. 

Odborníci z Aequo Audio si vzali krédo jejich domovského regionu za své a skrze inovace, kterých dosahují prostřednictvím spolupráce, výzkumu a nových technologií, se je snaží také naplňovat. Poloha oblasti mezi Velkou Británií, Německem, Francií a Dánskem se zdá být z hlediska audio vývoje ideální. Zmiňované země jsou totiž domovem nejvýznamnějších výrobců reprosoustav. Filozofií Aequo Audio přesto je udržovat si k věcem vlastní přístup.

Holandský výrobce například nepodléhá trendu plastových materiálů. Používání přírodních materiálů, zejména dřeva vyznačujícího se jedinečnou strukturou formovanou v průběhu mnoha let jeho růstu, je v rámci Aequo Audio samozřejmostí, protože dovoluje vzniknout poutu mezi řemeslníkem a jeho výtvorem.  Zárukou je kromě ruční práce také výběr nejlépe padnoucích kusů, prováděný s citem pro specifika a limity materiálu, který zajistí vyrobené reprosoustavě jedinečný vzhled.

Cílem Aequo Audio je proto výroba elegantních a poctivých reprosoustav, zbavených jakýchkoli kompromisů, které budou schopny uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Skrze vlastní výzkum a vývoj by nizozemský výrobce svými produkty rád oslovil širší audiofilskou základnu a potenciálně každého milovníka hudby.