Hi-Fi Studio Panský Dvůr

Hi-Fi Studio Panský Dvůr
Almarro

Almarro
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text

 

Almarro je malá japonská highendová firma vyrábějící elektronkové zesilovače a reprosoustavy.
 
Zakladatelem firmy je pan Yoshihiro Muramatsu, který patří mezi osvícené audio konstruktéry. Není příliš znám, protože jeho výrobky nejsou příliš drahé. Ale přesto používá u svých výrobků součástky od velkých renomovaných firem a ne od malých výrobců, z důvodů dostatečné životnosti a spolehlivosti součástek. Jeho filosofií je, že zesilovač nemusí stát 20000 dolarů, aby hrál dobře, ale tzv. za málo peněz hodně muziky.
 
U Almarra nenajdete, žádné výstřelky nebo tajemné projekty, najdete vždy výjimečný výkon ve funkční podobě provedený z běžných ale spolehlivých součástek. Pan Muramatsu žije stále ve starém dělnickém domě a z toho vychází i střídmý design s přírodní dřevěnou strukturou, ale bez stříbrných, zlatých, chromovaných, světélkujících prvků. Továrna je umístěna v předměstí Nagana a kromě rodiny konstruktéra, zde pracují místní zaměstnanci. Almarro vzniklo před deseti lety a je malou rodinnou firmou, kde je pan Muramatsu jediným výhradním konstruktérem a jeho žena je majitelem firmy. Firma nemá ambice stát se vyhledávanou highendovou značkou, protože chce vytvářet výrobky pro střední vrstvu, které ale budou zvukem konkurovat velkým předraženým koncernům. Proto je mezi znalými audiofily velmi vyhledávána, což má ale negativní vliv na dodací lhůty těchto skvostů a to je 4 - 6 měsíců od objednání.
 
Hlavní doménou jsou lampové zesilovače, převážně v jednočinné třídě A nebo i push-pull triodové nebo pentodové obvody s nebo bez zpětné vazby. Nejpoužívanější elektronky jsou 6550, EL84 nebo 6C33C. Jejich nejmenším zesilovačem je pouze pěti watový A205A, ale s citlivými reproduktory umí ukázat v čem jsou jeho přednosti. Asi jejich nejůspěšnějším zesilovačem je integrovaný triodový A318B se dvěma ruskými elektronkami 6C33C a výkonem 18 W na kanál. Nejnovějším přírustkem v jejich výrobním programu jsou referenční monobloky A340, rovněž na bázi elektronek 6C33C, ale s výkonem 40 W na kanál.