Hi-Fi Studio Panský Dvůr

Hi-Fi Studio Panský Dvůr
Ancient Audio

Ancient Audio
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text

Firma Ancient Audio nyní slaví desetiletí svého působení na poli nejvyššího highendu. Na rozdíl od mnoha drahých zařízení pocházejících většinou ze zámořských nebo západoevropských zemí, jsou výrobky Ancient Audio konstruované a vyráběné v Polsku. Firma Ancient Audio pochází z Krakova a jejím jediným konstruktérem je pan Jaromir Waszczyszyn. Všechny výrobky jsou vyráběné ručně s maximální pečlivostí.

Z komponentů Ancient Audio lze vytvořit ucelený stereo systém, poněvadž pan Waszczyszyn vyrábí CD přehrávače zesilovače i reprosoustavy. Lze si zvolit systém levnější ( je to pojem, který lze použít jen v rámci jeho výrobků, protože i tak je to systém poměrně drahý), dražší a tzv. ultimativní.  

Všechny modely přehrávačů používají nejvyšší model kovové mechaniky Philips CD-2 Pro.  Základním CD přehrávačem je model Lektor V, který má jednoduché šasí provedeno ze dřeva nebo žuly. Následuje prostřední model Lektor Prime se zdvojeným šasí ze žuly a symetrickou konstrukcí a jeho vylepšená a dokonalejší verze Air. Vrcholovým modelem je Lektor Grand SE, který se skládá z mechaniky a dvou mono DA převodníků.

Partnerem k nejlevnějšímu CD je zesilovač Integra se 2 elektronkami 300B a výkonem 2x9W. K Lektoru Prime nejlépe padnou monobloky Single Six založené na platformě ruských elektronek 6C33S, používaných jako napěťových usměrňovačů u stíhaček MIG. Tyto monobloky poskytují výkon 2x18 W. Nejvýše jsou monobloky Silver Grand Mono, opět s elektronkami 300B, ale samostatnými napájecími bloky a výkonem 2x16 W v jednočinném triodovém zapojení.

K prvním dvěma sestavám jsou skvělým partnerem reprosoustavy Holography II, což je stojanový dvoupásmový model s fenomenální prostorovostí a rozlišením s použitím reproduktorů Eton. Ultimativní reprosoustavy jsou velmi nákladné sloupové modely Wing. Nejnovějším modelem je hornový model Vintage.