Hi-Fi Studio Panský Dvůr

Hi-Fi Studio Panský Dvůr
Audiolab

Audiolab
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text

V roce 1980 byla tato anglická firma založená, aby obohatila hifi trh o přístroje vysoké kvality za velmi přístupné ceny. Záhy se staly jejich zesilovače série 8000 velmi populární. V roce 1997 došlo ke koupení firmy společností Tag McLaren, která rozšířila sortiment firmy, především o řadu přístrojů pro domácí kino, vylepšíla obvodové konstrukce, ale zároveň značně zvýšila ceny komponentů. Po 7 letech, od roku 2004 se firma Audiolab stala součástí finanční skupiny IAG Group, která opět zeštíhlila výrobní program v intencích původních přístrojů. ale zdokonalila vnitřní obvody přístrojů série 8000. Od loňského roku byla původní velmi úspěšná série 8000 nahrazena zcela novými přístroji série 8200.

Série 8200 navazuje designem na předchozí sérii, je taky velmi jednoduchá s minimem ovládacích prvků, ale krabice přístrojů jsou vyrobeny z mnohem pevnějších a tužších materiálů a přední hlinikové panely mají dokonalejší povrchové zpracování s vygravírovanými popisy. Také vnitřní obvody jsou velmi zdokonaleny, jsou zde použity výhradně audiofilské součastky s vybíranými parametry. Každý produkt nové řady je navržen tak, aby poskytoval kvalitu nejvyššího standartu bez kompromisů.

Sortiment nové řady 8200 v současné době zahrnuje jeden integrovaný zesilovač 8200A, který může fungovat i jako samostatný předzesilovač nebo výkonový zesilovač. Dalšími zesilovači je předzesilovač 8200Q a dále tři výkonové zesilovače a to stereo zesilovač 8200P a dva typy monobloků 8200M s klasickou šířkou komponentů a výkonové hranoly 8200MB, které poskytují uctyhodný výkon 2 x 250 W na 8 ohmů. Digitální zdroje zastupuje CD Přehrávač 8200CD, který má nesymetrický i symetrický analogový výstup a digitální výstupy i vstupy, včetně asynchronního USB vstupu. CD přehrávač disponuje samostatným obvodem vnitřních řídících hodin, kterým lze dosáhnout 100% snížení jitteru v digitální oblasti, což činí z tohoto přehrávače nejzajímavější zařízení této nové série. Dalším výrobkem nové série je CD přehrávač se zabudovaným předzesilovačem 8200CDQ, který disponuje všemi vlastnostmi jako přehrávač 8200CD, ale navíc má zabudovaný předzesilovač se třemi analogovými vstupy. Je tudíž předurčen k přímému spojení s výkonovými zesilovači. Pro ty, kteří nepotřebují CD mechaniku, ale potřebují předzesilovač a DA převodník je určen model 8200DQ a posledním digitálním přístrojem je novinka M-DAC, což je samostatný DA převodník. Kromě těchto výrobků zahrnuje řadu 8200 ještě tuner 8200T, a AV předzesilovač 8200AP a 7 kanálový koncový zesilovač 8200X7. Všechny přístroje mohou být v černé nebo stříbrné barvě.

   Zde je možno stáhnout kompletní katalog série 8200.

Produkty firmy Audiolab můžete koupit přímo od nás zde