Hi-Fi Studio Panský Dvůr

Hi-Fi Studio Panský Dvůr
Egg-Shell

Egg-Shell
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Egg-Shell neboli skořápka nazvala polská firma Encore7 své elektronkové zesilovače. Firma se zaměřuje na vizuální individualitu svých výrobků při zachování vynikajících zvukových vlastností. Prostorovost, detaily, muzikálnost, dynamika a neutralita jsou slova, kterými oplývají zesilovače Egg-Shell. V řadě Prestige se odráží osobitý a jedinečný styl těchto zesilovačů. Všechny výrobky jsou vyráběny ručně s maximální pečlivostí a použitím těch nejkvalitnějších materiálů. 
 
Zesilovače, které firma v současnosti vyrábí, jsou rozděleny do dvou sérií a to základní Classic, kde je jeden zesilovač 9WLT s výkonem 2 x 9 W a je v celonerezovém provedení s elektronkama EL34. Druhou sérií je série Prestige, která představuje vrchol produkce firmy Encore7. Série Prestige se vyznačuje neobvyklým designem, kde výkonové elektronky jsou uloženy zešikma pod úhlem 30°, což může snížit celkovou výšku zesilovače. Přední panel je z různě zabarveného skla přes které jsou vidět vnitřní elektronky. Nejsou zde použity žádné plošné spoje, ale vše je pouze ručně prodrátováno. Všechny zesilovače série Prestige jsou v triodovém zapojení v jednoččinné třídě A.
 
Tato série zahrnuje tři integrované zesilovače a jeden gramofonový předzesilovač. Prvním v řadě je model 9WST mk2 s výkonem 2 x 9 W a dvěma elektronkami EL34. Další model je s dvojnásobným počtem elektronek EL34 a to 15WS mk2 a výkonem 2 x 15 W. Nejvyšším modelem série je 12WKT se dvěma elektronkama KT88 a výkonem 2 x 12 W. Všechny modely je možno doplnit velmi originálním dálkovým ovladačem RCX, který je vždy proveden ve tvaru koule ve stejné barvě jako zesilovač. Celou řadu doplňuje gramofonový předzesilovač PS5 ve stejném designu, ale menších rozměrů.