Hi-Fi Studio Panský Dvůr

Hi-Fi Studio Panský Dvůr
JRAudio

JRAudio
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Gramofony firmy JR Audio vznikly po dlouholetém vývoji tangenciálních ramének, jejiž vývojem se zabýval několik let pan Jozef Radzimski. Odtud taky pochází nazev firmy. Pan Jozef emigroval v roce 1968 z Polska do Švédska, kde nakonec strávil 46 let. Zde taky vzniklo fantastické pantografové raménko Impossible a kompletní gramofon Possible.
Šasí gramofonu je vyrobeno z MDF desek, které je zavěšeno na čtyřech regulovatelných antivibračních nohách. Celokovový talíř je uložen na keramickém ložisku. Motor, který je umístěn mimo šasí gramofonu je uložen v tubusu z anidizovaného hliníku a pohání talíř pomocí řemínku. Základna pro raménko je vyměnitelná a lze vždy použít tu pro daný typ ramene. Většinou je ovšem použita základna pro dokonalé rameno Impossible, které se vyznačuje tím, že se headshell vždy natáčí rovnoběžné s drážkami desky jako je tomu i u tangenciálních ramének. Všechny prvky ramene jsou vyrobeny z anodizovaného hliníku, kromě trubky ramene, které je provedeno z hruškového dřeva. Šasí gramofonu může být provedeno v barvě bílé, černé nebo červené a k tomu talíř a nohy mohou být černé, stříbrné nebo měděné a lze tak vytvořit libovolnou kombinaci barev šasí a talíře s nohami.
Kromě toho firma JR Audio nabízí různé příslušenství pro gramofony a to stroboskopický talířek velikosti etikety LP desky a k němu svítilnu s 50 Hz. Dále klamp, který zahrnuje rovněž stroboskop a libelu. Dále vymezovací kroužek pro singly a kompletní takzv. VIP sadu, která obsahuje svítilnu, klamp a kroužek pro singly. Pro ty, kdo potřebují pro stavbu gramofonu nebo pod komponenty dokonalé nohy nabízí firma JR Audio antivibrační nastavitelné nebo pevné nohy s Vibrapod podložkami.
Gramofon Possible i s ramenem Impossible můžete v České republice slyšet pouze v našem studiu. V raménku Impossible je nainstalovaná japonská přenoska Miyajima Kansui.