Hi-Fi Studio Panský Dvůr

Hi-Fi Studio Panský Dvůr
Mytek

Mytek
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text

Výrobce profesionálního a hi-fi studiového vybavení MyTek funguje od roku 1992, kdy se Michal Jurewicz rozhodl založit si vlastní firmu. V období okolo vzniku jeho vlastní společnosti postupně pracoval ve dvou zvučných nahrávacích studiích v tehdejším New Yorku. Prvním z nich bylo studio Hit Factory, které později vyměnil za manhattanský Skyline. Během práce ve druhé ze jmenovaných společností začal s vývojem vlastních převodníků, protože studio Skyline nabízelo ideální možnosti jejich testování. Poté, co r. 1995 ukončilo svou činnost, měl Jurewicz možnost naplno začít s rozvojem své vastní značky. Přitom už jeho rané ADC a DAC prototypy byly použity pro nahrávání dnes již klasických nahrávek od významných jmen tehdejší doby, jakými byly například Mariah David Bowie, Lou Reed, Mariah Carey, James Taylor nebo B52. Od té doby se převodníky Mytek podílely na produkci alb od Norah Jones, Metallica, Beck, Aerosmith a dalších známých umělců.

MyTek Digital stavěl na potřebách newyorksého nahrávacího průmyslu po co možné nejlepší kvalitě digitálního převodu vyžadované produkcí tehdejší novinky - kompakt disku. Za dobu své existence čítá portfolio Mytek Digital více než třicet různých typů profesionálních A/D či D/A převodníků. Produkty, které obsahuje, jsou ceněny především díky své věrohodnosti a důrazu na detail. Zakladatel Michal Juriewicz dostal roku 2005 příležitost navrhnout DSD Master recorder pro projekt SACD od Sony zaměřený na mastering Super Audio CD. Juriewicz a jeho tým dostali jedinečnou možnost získat značné zkušenosti s DSD formátem, které jim odhalily jeho likvidní kvalitu zvuku podobnou té analogové. Koncem nulté dekády, kdy už větší část výroby a vývoje probíhala v Poslku, Juriewicz správně vytušil, že budoucnost audiofilského trhu leží ve stahování hudby digitálního formátu o vysoké kvalitě. Z různých důvodů se jednalo o ideální médium pro DSD zvuk. Bylo to zejména díky zjednodušenému procesu licencování a pohodlnější distribuci. Zdola formovaná poptávka na úrovni jednotlivých audiofilů zásadně proměnila trendy a převládla nad diskovými formáty prosazovanými nahrávacím segmentem hudebního průmyslu. Nastala příležitost k realizaci dlouhodobé vize společnosti, která spočívala ve zpřístupnění DSD audio masterů náročnějším posluchačům.

Převodníky Mytek jsou dnes považovány za špičku ve své kategorii. Podporují nejnovější formáty a dodávají přesnost, čistotu a dynamiku, na kterou se kromě největších nahrávacích společností jako Universal, Warner nebo Sony spoléhají rovněž zástupy audiofilů při domácím poslechu. Větší důraz na spotřebitelský segment nastal až ve spojistosti s příchodem počítačového audia, který přiměl Juriewicze a jeho tým přizpůsobit jejich DAC převodníky prévě spotřebitelskému trhu. Více než 3000 prodaných jednotek svědčí o jeho současné velikosti několikanásobně přesahující výspu profesionálních zákazníků, na kterou se Mytek soustřeďoval v dřívějších letech. Společnost jde svým portfoliem stále víc naproti milovníkům hudby upřednostňujícím domácí poslech. Filozofie, kterou zakladatel značky Marek Juriewicz vyznává, spočívá v ambici vždy navrhnout produkt zvukově lepší, než byl ten předchozí. Přístup amricko-polského výrobce proto do budoucna slibuje, že se od něj rozhodně máme na co těšit.