Hi-Fi Studio Panský Dvůr

Hi-Fi Studio Panský Dvůr
SALab

SALab
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Když jsem si přečetl recenzi na zesilovač S.A. Lab Blackbird v internetovém portále o highendu 6moons, byl jsem velmi zvědavý, jak to opravdu hraje. Sám recenzent si vyšší model s označením Blackbird SE zakoupil.
Jediná možnost byla zesilovač koupit. Říkal jsem si, lampový zesilovač z Ruska, odkud pochází většina lamp používaných v elektronice, by mohl být zajímavý. Rovnou jsem objednal verzi Blackbird i Blackbird SE.
Když zesilovače přišly, hned bylo vidět, že firma S.A. Lab nenechává nic náhodě. Zesilovače byly zabaleny v dřevěných bednách a vážily s nimi téměř 40 kg. Oba zesilovače jsou koncepčně řešeny jako uzavřené, kdy elektronky nejsou vidět a jsou uvnitř uloženy na plošném spoji. Oba zesilovače mají přední panel vyroben z corianu, což je umělý kamen inertní proti vibracím. Na předním panelu jsou tři otočné ovladače. 
První z leva je pro zapnutí a vypnutí zesilovače, druhý pro přepínání vstupů a vpravo je ovladač hlasitosti. Mezi přepínačem vstupů a ovladačem hlasitosti se nachází displej, který zobrazuje aktivní vstupy.
Zadní panel obsahuje tři páry rca vstupních konektorů a dva páry reproduktorových terminálů. Obvykle mají elektronkové zesilovače stejný výkon pro 4 i 8 ohmů a mají rozdílné výstupní repro terminály. Poněvadž zde je pouze jeden pár reprovýstupů na kanál, jsou rozdílné výkony pro 4 nebo 8 ohmů. Model Blackbird má výkon 6 W na 8 ohmů a 10 W na 4 ohmy, Model Blackbird SE zase disponuje 16 W na 8 ohmů a 30 W na 4 ohmy.
Oba zesilovače jsou provedeny v 3-stupňovém push-pull zapojení s triodovým výstupem ve třídě A u Blackbird a tetrodovým výstupem ve třídě A u Blackbird SE. V řídící časti jsou u obou zesilovačů dvě dvojité triody 6072 a ve výkonové části jsou čtyři pentody 6F6 u modelu Blackbird a 6L6 u modelu Blackbird SE. Všechny elektronky jsou NOS nejvyšší kvality vyrobené v Rusku před rokem 1968.
Po zvukové stránce jsou oba zesilovače naprosto fantastické a jemnost jejich projevu s důrazem na detail se jen tak neslyší v této cenové relaci. Poněvadž zesilovače neoplývají vysokým výkonem, jsou předurčeny pro spojení s reprosoustavami s větší citlivostí jako jsou hornové nebo se širokopásmovými měniči. Z našeho portfólia jsou pro spojení s těmito zesilovači nejvhodnější všechny modely firmy Horns a širokopásmové reprosoustavy Evolution RDAcoustics nebo Bodnar Audio.
Toto jsou dva nejnižší modely firmy SA Lab z Moskvy. Firma vyrábí nejen lampové, ale i tranzistorové zesilovače té super highendové kategorie, kdy zesilovač může vážit i 150 Kg, viz stránky výrobce - 
www.salabatory.com.