Hi-Fi Studio Panský Dvůr

Hi-Fi Studio Panský Dvůr
Scheu Analog

Scheu Analog
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text
Don't forget your alt text

Tato firma vyrábějící gramofony pochází z Německa a zároveň je i EOM výrobce gramofonových talířů pro další renomované německé značky. Počátek firmy Scheu Analog sahá do 80.let minulého století, kdy talentovaný všeuměl Thomas Scheu vyrobil v roce 1985 první gramofon. Rozvoj jeho firmy pokračoval expanzí jeho výrobků i na americký trh pod označením Eurolab a dokonce model Premier v roce 2001 obdržel ocenění Zlaté ucho v časopise Absolute sound.  

Po smrti konstruktéra v roce 2004 se firmy ujala jeho manželka Ulla, která se snaží firmu více zviditelnit a  komerčně prosadit, a vsadila na to, aby prodej gramofonů nebyl záležitostí pouze pro muže, ale aby si jej mohly koupit i ženy, které potřebují především jednoduchou obsluhu a vzhled, který se bude líbit i jim. Proto jeden z nabídky gramofonů, model Diamond je možné objednat s různými akrylovými základnami obsahujícími zalité látky různých barev, květiny, mušle a pod., ale samozřejmě i klasický čirý nebo černý akryl. Kromě toho je tento gramofon zabalen a připraven tak, že jej vytáhnete z krabice, z připravené stříkačky dáte olej do dožiska, nasadíte talíř, tenký silonový řemínek mezi motor a talíř, spustíte motor a můžete hrát. To ocení nejen ženy, ale i ti muži, kterým pečlivé nastavení gramofonu dělá potíže.

Kromě tohoto modelu je v namídce i základní model Cello, který je možné osadit rúznými typy ramének, pak opěvovaný Premier MkII a III a nejvyšší modely Laufwerk 1 a 2. Kromě toho jsou v nabídce ještě i tři vlastní raménka a to 9 a 12 palcový model Classic, akrylový model Cantus a nejvyšší dřevěný model Tacco mkII. Sortiment ještě doplňují přenosky vyrobené dle požadavků firmy ve švýcarské továrně Benz Micro.